ساخت افزونه اختصاصی برای وردپرس

تو این آموزش قصد دارم با یه روش خیلی ساده بهتون یاد بدم یه افزونه اختصاصی برای سایت وردپرسی خودتون بسیازید و دیگه نگران تعویض قالب سایت و یا حتی نگران خرابی فایل functions خودتون نباشین.

اما افزونه اختصاصی چیه و چیکار میکنه؟

وقتی اسم افزونه به میان می آد یعنی یه سری کد که به صورت مجزا از قالب و پوسته وردرپس اجرا میشن. کار افزونه اختصاصی که ما میخوایم ایجاد کنیم این هست که می آیم و کدهای که به فایل functions.php اضافه میکنیم رو در این افزونه کنار هم میچینیم و اونهارو از قالب به صورت مجزا اجرا میکنیم.

حالا بریم سراغ ساخت افزونه برای سایت خودمون :

در اولین گام یک پوشه با هر عنوانی که دوست دارین ایجاد کنید. بعدش یک فایل با پسوند .php و هم نام پوشه ای که ساخته بودین رو ایجاد کنید. (میتونید یه فایل ساده متنی یا همون .txt بسازین و پسوندش رو به PHP تغییر بدین)

حالا این کدهارو داخل اون کپی کنید.

[php]</pre>
<pre><?php
/*
Plugin Name: Site Plugin for example.com
Description: Site specific code changes for example.com
*/
/* Start Adding Functions Below this Line */

Insert Code OF Functions.php

/* Stop Adding Functions Below this Line */
?></pre>
<pre> <span class="Apple-style-span">[/php]

الان بجای عبارت قرار گرفته مقابل Plugin Name یک عنوان و به جای عبارت قرار گرفته در قسمت Description هم چند کلمه توضیح برای افزنه اختصاصی خودتون بنوسید و آخر کدهایی از فایل functions.php که میخواین به صورن مستقل اجرا بشن رو در به جای Insert Code OF Functions.php درج و فایل رو سیو کنید و این پوشه رو به پوشه مربوط به پلاگین های وردپرس خودتون کپی کنید.

به همین راحتی تونستین یه افزونه اختصاصی برای خودتون درست کنید. یه دست برای خودتون بزنید

 

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0