افزودن یا حذف یک نقش کاربری در وردپرس

افزودن یا حذف یک نقش کاربری در وردپرس

یکی از ویژگی های وردپرس که آن را هر چه بیشتر به یک پورتال کامل شبیه می کند ، وجود نقش های کاربری مختلف در آن است . به صورت پیش فرض این سیستم مدیریت محتوای محبوب با ۵ نقش کاربری ارائه می شود . این پنج نقش عبارت اند از : مشترک ، مشارکت کننده ، نویسنده ، ویرایشگر و مدیر . هر یک از این نقش های کاربری دارای دسترسی هایی به بخش های مختلف پیشخوان هستند ، به عنوان مثال کاربری با نقش مشارکت کننده می تواند مطالب خود را در سایت منتشر کند اما قبل از انتشار عمومی مطلب ، مدیر وب سایت می بایست مطلب را بررسی کرده و سپس اجازه نشر عمومی را به آن بدهد . یا یک کاربر با نقش نویسنده می تواند بدون نیاز به تایید مدیر مطالب را در سایت منتشر کند .

اما بسیاری از سایت ها به این نقش های کاربری نیازی ندارند و یا به یک نقش کاربری متفاوت با دسترسی های ویرایش شده احتیاج دارند . به عنوان مثال ممکن است یک وب سایت تمایل داشته باشد که کاربرانی با دسترسی همزمان به دیدگاه ها و رسانه ایجاد کند . به لطف متن باز بودن وردپرس هر چیزی که از آن بخواهید در دسترس شما قرار دارد . در این مطلب روش حذف یک نقش کاربری پیش فرض و یا افزودن یک نقش کاربری جدید بدون نیاز به افزونه را به شما آموزش می دهیم . در ادامه مطلب همراه ما باشید .

حذف یک نقش کاربری پیش فرض از وردپرس

برای این کار کافی است کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب قرار داده و آن را ذخیره کنید

[php]

</pre>
<pre>function remove_role() {
remove_role( ‘editor’ );
remove_role( ‘author’ );
remove_role( ‘contributor’ );
remove_role( ‘subscriber’ );
}
add_action( ‘init’, ‘remove_role’ );</pre>
&nbsp;
<pre>
[/php]

[php][/php]

کد بالا به ترتیب نقوش کاربری ویرایشگر ، نویسنده ، مشارکت کننده و مشترک را حذف می کند . اگر نمی خواهید یک نقش کاربری حذف شود خط مربوط به آن را حذف کنید .

افزودن یک نقش کاربری جدید به وردپرس

برای این کار کافی است کد زیر را در انتهای فایل functions.php قالب قرار داده و آن را ذخیره کنید .

 

[php][/php]
 

[php]</pre>
<pre>function eighttheme_add_role() {
add_role( ‘newbie’, ‘Newbie’,
array(
‘read’,
‘edit_posts’,
‘delete_posts’,
‘manage_categories’,
‘upload_files’,
)
);
}
add_action( ‘init’, ‘eighttheme_add_role’ );</pre>
<pre>[/php]

توسط کد بالا نقش کاربری تازه کار به سایت اضافه خواهد شد ، با مراجعه به این لینک در سایت وردپرس می توانید اطلاعات بیشتری در مورد دسترسی های مختلف به دست آورده و از آن در نقش های کاربری خود استفاده کنید .

با عضویت در خبرنامه مطالب آموزشی و قالب ها و افزونه های برتر وردپرس را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد ، برای عضویت از فرم موجود در ستون کناری سایت استفاده کنید . با اشتراک گذاری این مطلب بین دوستان خود گامی هر چند کوچک در راستای ارتقای کیفیت وب پارسی بردارید …

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.