مارکت وردپرس، فروشگاهی که در کمتر از ۹ ماه، بیش از ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشته است

معمولا کسی فکر نمی‌کند که آماده کردن و فروش محصولات نرم‌افزاری در ایران -به جز محصولات شرکتی و حسابداری و اتوماسیون- فروش قابل توجهی داشته باشد. حالا اگر روی محصولاتی خاص در حوزه وردپرس، تمرکز کنیم، باز هم برآورد سود برای ما کمتر خواهد بود.

اما حقیقت این است که تعداد اشخاص/شرکت‌هایی که دوست دارند با هزینه کم، بدون دردسر و بدون زمان انتظار طولانی برای طراحی، صاحب یک سایت/وبلاگ شوند، قابل توجه است.

گرچه برای برخی از کاربری‌ها، طراحی‌های اختصاصی و حتی استفاده از CMSهای اختصاصی، بهتر است، اما خیلی‌ها هم به سادگی کارشان با سیستم انتشار محتوای محبوب وردپرس و نیز پوسته‌های آماده راه می‌افتد.

این نیاز، مدتهاست که در فضای ایران وجود داشته است و خوشبختانه در ماه‌های اخیر، محل خوبی برای پاسخ‌گویی به این نیاز، پیدا شده است: مارکت وردپرس.

در مارکت وردپرس شما می‌توانید ده‌ها پوسته وردپرس را پیدا کنید. تفاوتی نمی‌کند که شما می‌خواهید یک وبلاگ شخصی راه بیندازید، یک سایت یا مجله خبری، یا یک سایت فروشگاهی، در هر حال می‌توانید با کمی گشت و گذار در مارکت وردپرس، پوسته مورد نیاز خود را پیدا کنید و فقط با چند ده تومان هزینه، بخرید. به همین سادگی!

3-7-2015 11-56-18 PM

خوشبختانه این پوسته‌ها که تعداد زیادی از آنها ترجمه پوسته‌های پرفروش و امتحان پس داده فرنگی هستند، پوسته‌هایی هستند عمدتا بدون اشکال. بسیاری از این قالب‌های وردپرس ریسپانسیو هستند، یعنی در هر محیطی از مرورگرهای مختلف سیستم عامل‌های دستکاپ گرفته تا تبلت‌های و گوشی‌های اندرویدی و یا آی‌دیوایس‌ها، نمایش متناسب و بدون مشکلی دارند.

بسیاری از آنها را به آسانی می‌توان اختصاصی کرد. اصلا نیازی نیست که شما دانشی در زمینه طراحی داشته باشید، پوسته‌های عمدتا طوری هستند که شما خودتان می‌توانید رنگ یا طرح پس زمینه، لوگو، آرایش سایدبارها، نحوه چینش مطالب را تغییر بدهید.

اما مارکت وردپرس، چیزی فراتر از فروش صرف پوسته است، نگاهی به پخش افزونه‌ها یا پلاگین‌های این فروشگاه هم ما را با تعداد زیادی پلاگین خوب آشنا می‌کند.

حتی شخصا من با وجود اینکه، مرتب به بخش پلاگین‌های سایت wordpress.org سر می‌زنم، باز هم در این بخش تعداد زیادی پلاگین جالب، تازه، اختصاصی شده و کار راه انداز دیدم که متعجبم کرد و فکر می‌کنمع بازدید از این بخش هم می‌تواند برایتان بسیار جالب باشد.

درست به همین خاطر است که مارکت وردپرس توانسته به فروشی ۱۰۰ میلیونی دست پیدا کند، فروشی که روز به روز بیشتر می‌شود.

مارکت وردپرس می‌تواند هم برای مشتری‌های انتهایی و هم برای طراحان وب و برنامه‌نویسان، محیط جذابی باشد و بازار خوبی برای هر دو دسته باشد.

آیا به زودی جشن فروش ۵۰۰ میلیونی این سایت را هم خواهیم دید؟

خبرهای بیشتر از این مارکت را می‌توانید در وبلاگ مارکت وردپرس بخوانید.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0