لوگوهایی که عوض شدند! + تصاویر

نشان برند یک شرکت‌ می‌تواند یکی از مهم‌ترین فاکتورهای آن شرکت باشد؛ چه آنکه اپل با سیب گاززده یا گوگل با لوگوی رنگارنگش شناخته می‌شوند.

شرکت‌های فناوری اغلب باید لوگو و نشان خود را نوسازی کنند تا تصویر تازه‌تری از خود به نمایش بگذارند. در این گزارش، تغییرات لوگوی ۱۴ مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری را در طول سال‌های گذشته مشاهده خواهید کرد. در واقع لوگوی برخی از بزرگ‌ترین غول‌های فناوری چنان تغییر کرده که ممکن است اگر اولین لوگوی آن را ببینید، شرکت مورد نظر را تشخیص ندهید.

۱- یاهو در سال ۲۰۱۳ لوگو قدیمی خود را کنار گذاشت و سراغ حروف ساده‌تر و در عین حال حرفه‌ای‌تر رفت.

۲- گوگل دیگر از حروف گرد قدیمی استفاده نمی‌کند تا ظاهر مدرن‌تری را به نمایش بگذارد.

۳- سیب گاززده رنگارنگ اپل در سال ۱۹۷۷ تاثیر فوق‌العاده‌ای بر جای گذاشت اما این شرکت در سال ۲۰۰۷ سراغ یک لوگوی ساده‌تر، سفید و سه‌بعدی رفت.

۴- سامسونگ در سال ۱۹۳۷ کار خود را به عنوان یک مغازه نودل‌فروشی شروع کرد؛ از این‌رو اولین لوگوی این شرکت اصلا به فناوری ربطی ندارد. این شرکت در نهایت در سال ۱۹۹۳ سراغ نشان معروف آبی‌رنگ خود رفت.

۵- مایکروسافت تقریبا در هر دهه لوگویش را تغییر داده است. از حروف گرد گرفته تا لوگوی کنونی که روی محصول ویندوز این شرکت تاکید دارد.

۶- اولین لوگوی اپراتور AT&T تصویر یک زنگ بود که روی آن عبارت «تلفن راه دور» حک شده بود. امروزه لوگوی این شرکت تصویر یک کره است که بر قابل دسترس بودن آن در کل جهان دلالت دارد.

۷- اولین لوگوی نوکیا تصویر یک ماهی بود که ظاهرا به یک رودخانه مقابل اولین ساختمان این شرکت اشاره داشت.

۸- شرکت IBM از سال ۱۹۷۲ لوگوی خود را تغییر نداده و همچنان یکی از قابل تشخیص‌ترین برندها در جهان است.

۹- لوگوی شرکت «هیولت پاکارد» یا همان hp از زمان تاسیس در سال ۱۹۳۹ بارها تغییر کرده است.

۱۰- شرکت اینتل با لوگوی «Intel Inside» به اوج شهرت رسید اما در سال ۲۰۰۶ به لوگوی سابق خود که فقط عبارت Intel را نشان می‌دهد بازگشت.

۱۱- لوگوی شرکت آمازون تقریبا هر چند سال یک بار تغییراتی داشته است. اکنون به نظر می‌رسد که این شرکت مجددا سراغ لوگوی خود در سال ۲۰۰۰ رفته است.

۱۲- لوگوی شرکت Dell تغییر زیادی نکرده و صرفا رنگ آن تغیراتی داشته است.

۱۳- شرکت زیراکس در سال ۱۹۹۴ لوگوی آبی ۳۳ ساله خود را به رنگ قرمز تغییر داد و از آن زمان تقریبا آن را حفظ کرده است.

۱۴- لوگوی پلی‌استیشن سونی از زمان معرفی این محصول برای اولین بار بیش از ۲۰ بار تغییر کرده است.

ایسنا
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0