گوگل برای سرویس گوگل پلاس قابلیت Google+ URL را افزود

از ابتدای کار سرویس گوگل پلاس همه اعضای آن با یک شماره که رقم طولانی بود (آی‌دی / ID) در آدرس دهی مشخص شده بودند و قابلیت تخصیص یک آدرس خاص برای هر پروفایل مانند سرویس‌های فیس‌بوک و تویتر نبود. از چند روز پیش اعضای سرویس گوگل پلاس می‌توانند باتوجه به مواردی که در ادامه مطلب به آن اشاره شده است برای پروفایل خود یک آدرس دلخواه بر اساس نام خودشان انتخاب نمایند.

اگر پروفایل شما سه شرط گوگل را داشته باشد می‌توانید یک آدرس شخصی دلخواه داشته باشید. این سه شرط عبارتند از: حداقل ۱۰ نفر دنبال‌کننده، ۳۰ روز عمر پروفایل گوگل پلاس و همچنین یک تصویر پروفایل. البته لازم به ذکر است که نمی‌توانید هر آدرس دلخواهی را انتخاب کنید و تنها از گزینه‌های پیشنهادی گوگل قادر به تصمیم‌گیری هستید البته اگر در فضای مجازی به نام خاصی شناخته می‌شوید می‌توانید از گوگل درخواست آن نام را برای آدرس پروفایلتان کنید.

برای این کار نیازی به مراجعه به آدرس خاصی نیست چرا که گوگل اخیراً ایمیل‌هایی را برای این کار به کاربران جیمیل ارسال کرده است و کافیست آن را باز کرده و به لینک مورد نظر مراجعه کنید تا به صفحه انتخاب آدرس شخصی راهنمایی شوید. در نظر داشتن یک نکته دیگر نیز ضروری است و آن غیرقابل تغییر بودن آدرسی است که انتخاب می‌کنید.

آدرس‌های دلخواه گوگل پلاس به شکل google.com/+Username هستند و از این پس می‌توانید به جای آدرس‌های طولانی چندین رقمی از یک آدرس کوتاه و ساده برای لینک دادن به دوستانتان استفاده کنید.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0