نحوه ی نصب و راه اندازی W3 Total Cache به زبان ساده

 

ما اغلب از کاربران درباره ی سرعت بارکردن سایتمان، تعریف می شنویم. همه می خواهند راز بارگذاری سریع یک سایت وردپرس را بدانند.

علاوه بر میزبانی وب خوب و افزونه های به خوبی رمزگذاری شده، باید مطمئن شوید که از یک ذخیره ی کش و CDN (شبکه های انتقال محتوا) مناسب استفاده می کنید. برای راه اندازی، ما از یک افزونه به نام W3 Total Cache استفاده می کنیم. با توجه به حجم بالای تقاضا، تصمیم گرفته ایم یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی نصب و راه اندازی W3 Total Cache کش برای مبتدی ها ایجاد کنیم.

در این مقاله، ما به شما نحوه ی نصبW3 Total Cache و تنظیم درست آن را به منظور به حداکثر رساندن منافع، نشان می دهیم. ما همچنین به شما نحوه ی ترکیب W3 Total Cache را با خدمات CDN نشان می دهیم که بتوانید بسیار سریع تر سایت خود را بارگذاری کنید.
قبل از شروع، شدیدا توصیه می کنیم که عملکرد سایت خود را با استفاده ازGoogle Page Speed و Pingdom Tools بررسی کنید. این کار به شما یک مقایسه ی قبل و بعد را ارائه می دهد.

در زیر تصویر نتایج Pingdom ما نشان داده شده است:

wpbpingdomnov21

اجازه دهید که راه اندازی W3 Total Cache را آغاز کنیم.

W3 Total Cache چیست؟

W3 Total Cache سریع ترین و کامل ترین افزونه ی بهینه سازی عملکرد وردپرس است. مورد اعتماد بسیاری از سایت های معروف از جمله: AT & T، Mashable، Smashing Magazine، WPBeginner، و میلیون ها نفر دیگر، قرار دارد. W3 Total Cache تجربه ی کاربران از سایت شما را از طریق بهبود عملکرد سرور شما، کش کردن همه ی جنبه های سایت شما، کاهش زمان دانلود و ارائه ی یکپارچه ی CDN های شفاف، بهتر می کند.

نصب W3 Total Cache در وردپرس

قبل از نصب W3 Total Cache ، باید مطمئن شوید که تمام افزونه های کش دیگر (مانند WP Super Cache) را حذف کرده اید. اگر شما قبل از نصب این کار را انجام ندهد، این افزونه در هنگام فعال سازی مشکل خواهد داشت.
ما یک راهنمای بسیار کامل که نحوه ی نصب یک افزونه ی وردپرس را نشان می دهد داریم و شما می توانید از آن استفاده کنید.

یا می توانید راهنمای مختصر زیر را به کار ببرید:
به پنل مدیریت وردپرس خود رفته و بر روی افزونه ها » افزودن کلیک کنید. به دنبال “W3 Total Cache” بگردید و باید نتایجی مانند تصویر زیر را ببینید:

installw3totalcache

بر روی دکمه ی Install Now کلیک کنید و سپس افزونه را فعال کنید.

تنظیمات و پیکربندی W3 Total Cache

W3 Total Cache یک افزونه بسیار قدرتمند است، بنابراین گزینه های بسیار زیادی دارد. این افزونه می تواند یک چیز خوب یا بد باشد. برای کسانی که می دانند چگونه از این گزینه ها استفاده کنند، یک معدن طلا می باشد. برای بسیاری از مبتدیان، این گزینه ها می تواند بسیار پیچیده و گیج کننده باشد. ما همه ی این گزینه ها را با جزئیات بررسی خواهیم کرد، بنابراین می توانید به درستی W3 Total Cache را راه اندازی و تنظیم کنید. بیایید با تنظیمات کلی شروع کنیم.

تنظیمات کلی

با کلیک کردن بر روی دکمه ی منوی عملکرد در پنل مدیریت وردپرس، می توانید به صفحه ی تنظیمات کلی بروید. اینجا جایی است که در آن افزونه را به وسیله ی پیکربندی تنظیمات اولیه، راه اندازی می کنیم. اطمینان حاصل کنید که در صفحه ی تنظیمات کلی هستید نه در صفحه ی داشبورد تبلیغات که این افزونه در آن قرار دارد.

w3totalcache-general-settings (1)

Page Cache چیست؟

اولین گزینه ای که شما در این صفحه می بینید، Page Cache است. این گزینه مسئول ایجاد صفحات کش ناپویا برای هر صفحه ای است که بارگذاری می شود، بنابراین با هر بار بارگذاری صفحه، صفحه ی کش به صورت پویا بارگذاری نخواهد شد. با فعال کردن این گزینه، به طور قابل توجهی زمان بارگذاری صفحه کاهش داده خواهد شد. برای دیدن اینکه چگونه صفحه ی کش کار می کند به تصویر زیر مراجعه کنید:

pagecache

همانطور که به طور معمول مشاهده می کنید، زمانی که یک کاربر به سایت شما می آید، وردپرس اسکریپت های PHP و سوالات MySQL را در پایگاه داده ها و به منظور پیدا کردن صفحه مورد درخواست، اجرا می کند. سپس PHP داده ها را تجزیه کرده و یک صفحه تولید می کند. این فرایند از منابع سرور استفاده می کند. روشن کردن صفحه ی کش به شما اجازه می دهد که مجبور نباشید همه ی سرور را بارگذاری کنید و همچنین یک نسخه از صفحه ی کش شده را هنگامی که یک کاربر آن را درخواست می دهد، نشان می دهد.
برای میزبانی های مشترک که بیشتر مبتدیان از آن استفاده می کنند، روش Disk:Enhanced به شدت توصیه می شود. شما باید جعبه یEnable Page Cache را بررسی کنید، و همه ی تنظیمات را ذخیره کنید.

page-cache-w3total
برای بیشتر مردم، این همه کاری است که باید برای یک صفحه ی کش انجام دهید. از آنجا که این راهنما برای کاربران سطح مبتدی است ما تنظیمات پیشرفته ی صفحه ی را انجام نخواهیم داد چرا که گزینه های پیش فرض کافی هستند.

ما نیز از گزینه های Minify، Database Cache و Object Cache می گذریم. دلیل ساده ی آن این است که تمام سرورها با این تنظیمات، نتایج بهینه ای ارائه نمی دهند. گزینه ی بعدی که خواهید دید، Browser Cache است.

Browser Cache چیست؟

هر بار که یک کاربر از یک وب سایت دیدن می کند، مرورگر وب آنها تمام تصاویر را، فایل های CSS، جاوا اسکریپتها و دیگر فایل های ساکن در یک پوشه موقت را به منظور افزایش تجربه ی کاربر، دانلود می کند. به این ترتیب زمانی که همان کاربر به صفحه ی بعد می رود، صفحه بسیار سریعتر بارگذاری خواهد شد چرا که تمام فایل های ثابت در کش مرورگر آنها موجود می باشد.
گزینه یBrowser Cache درW3 Total Cache یک محدودیت زمانی در Browser Cache تنظیم می کند. با توجه به اینکه شما هر روز لوگوی خود را تغییر نمی دهید، داشتن فایل های ثابت مانند که کش به مدت ۲۴ ساعت به شما صدمه ای نمی زند. گزینه ی Enable را در زیر گزینه ی Browser Cache فعال کنید و بر روی دکمه ی Save all settings کلیک کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، برای تنظیمات بیشتر به صفحه ی Performance » Browser Cache مراجعه کنید.

browser-cache-options

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، ما تقریبا همه چیز به جز ۴۰۴ فعال کرده ایم. هنگامی که تنظیمات را ذخیره کردید، همه ی تنظیمات زیر در آن صفحه به طور خودکار خودشان تنظیم می شوند.

CDN چیست؟

CDN مخفف شبکه ی انتقال محتوا می باشد که به شما اجازه می دهد به محتوای ثابت خود نه فقط از طریق یک سرور میزبانی وب بلکه از طریق چندین سرور انبوه، خدمت کنید. این شما را قادر به کاهش بارگذاری سرور و افزایش سرعت وب سایت شما خواهد کرد.
ما در رابطه با اینکه CDN چیست و چرا شما به یک CDN برای سایت وردپرس خود نیاز دارید، برای شما اینفوگرافی تهیه کرده ایم. به شما توصیه می کنیم که حتما آن را بررسی کنید، که بتوانید یک تصمیم درست بگیرید. / مشاهده اینفو گرافی
W3 Total Cache از MaxCDN، Amazon S3، Rackspace Cloud و Amazon Cloud Front پشتیبانی می کند. وردپرس برای مبتدیان از MaxCDN استفاده می کند . این بخش فقط به درد سایت هایی می خورد که از CDN استفاده می کنند و یا در حال برنامه ریزی برای استفاده از آن هستند. اگر فکر می کنید که می خواهید از یک CDN استفاده کنید، پس توصیه می کنیم از MaxCDN استفاده کنید.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک Pull Zone در داشبورد MaxCDN خود ایجاد کنید. به حساب MaxCDN خود وارد شوید، بر رویManage Zones و پس از آن بر روی Create Pull Zone کلیک کنید.

maxcdn

در صفحه ی بعد از شما خواسته می شود تا اطلاعاتی برای pull zone خود ارائه دهید.
• نام Pull Zone: می توانید هر نامی به این Pull Zone بدهید به طوری که بتوانید آن را در پانل MaxCDN خود شناسایی کنید.
• URL سرور اصلی: URL وب سایت وردپرس خود را وارد کنید که با http:// شروع و با یک علامت / در پایان خاتمه می یابد.
• دامنه ی CDN سفارشی: هر دامنه ی فرعی که می خواهید وارد کنید، به عنوان مثال: cdn.wpbeginner.com
• برچسب: برای این pull zone توضیحات ارائه دهید.
• فشرده سازی: فعال کردن فشرده سازی در پهنای باند شما صرفه جویی می کند بنابراین بسیار توصیه می شود که این کادر را تیک بزنید.

یک تصویر از چگونگی نحوه ی تنظیمات ذکر شده در بالا، در زیر آمده است:

maxcdnpullzonedetails

بر روی دکمه ی Create کلیک کنید و MaxCDN، Pull Zoneرا ایجاد خواهد کرد. در صفحه ی بعد، این به شما یک URL مثل این “wpb.wpbeginner.netdna-cdn.com” را نشان خواهد دا د، این URL را در یک فایل متنی با استفاده از یک دفترچه یادداشت کپی کنید به این دلیل که بعدا به آن نیاز خواهیم داشت.
حالا که یک Pull Zone ایجاد کرده ایم، گام بعدی راه اندازی یک منطقه ی محتوا است. می توانید این کار را با رفتن به داشبورد MaxCDN خود انجام دهید. بر روی دکمه ی مدیریت در کنار pull zone خود که تازه ایجاد کرده اید، کلیک کنید. در صفحه ی بعد، بر روی زبانه ی Settings کلیک کنید. هدف از ایجاد مناطق محتوایی، اضافه کردن دامنه های فرعی است، به طوری که ما می توانیم با صف بندی محتوا، از دامنه های فرعی مختلف به مرورگر کاربر، تجربه ی کاربر را بهبود ببخشیم. برای انجام این کار بر روی دکمه ی Custom Domains کلیک کنید و چندین دامنه ی فرعی متعدد اضافه کنید. تصویر زیر را مشاهده کنید:

maxcdnmultiplecustomdomains

هنگامی که حوزه های سفارشی را اضافه کردید به سادگی بر روی دکمه ی Update کلیک کنید.
قدم بعدی راه اندازی سوابق CNAME برای دامنه های فرعی است. بیشتر ارائه دهندگان توصیه شده ی میزبانی وردپرس یک cPanel به مشتریان خود و به منظور مدیریت تنظیمات مختلف میزبانی آنها، ارائه می دهند. ما چگونگی راه اندازی یک سابقه ی CNAME را در cPanel توضیح خواهیم داد.
به داشبورد cPanel خود وارد شوید و پس از آن بر روی Simple DNS Zone Editorدر زیر Domains کلیک کنید.

cname1

در صفحه ی بعد یک فرم با دو زمینه را مشاهده خواهید کرد. نام دامنه ی فرعی ش که هنگام ایجاد منطقه ی محتوا استفاده کردید، وارد کنید. به عنوان مثال برایcdn، cdn.wpbeginnner.com را قرار دهید.
cPanel به طور خودکار در دامنه ی کامل پر می شود. در زمینه ی CNAME، URL ارائه شده توسط MaxCDN در هنگام ایجاد pull zone، را وارد کنید. این همان URL ی است که از شما خواسته شد آن را در دفترچه یادداشت، ذخیره کنید.

cname2

همین روند برای را برای همه ی دامنه های فرعی خود تکرار کنید، به عنوان مثال، cdn1، cdn2، و غیره. به یاد داشته باشید که هر دفعه تنها نام حوزه تغییر می کند و زمینه ی CNAME همیشه URL های ارائه شده توسط MaxCDN برای pull zone شما را خواهد داشت. هنگامی که شما سوابق CNAME را برای همه دامنه های فرعی ایجاد کردید، زمان بازگشتن به وردپرس و راه اندازی MaxCDN با W3 Total Cache فرا رسیده است.
به Performance » General Settings بروید. آنقدر پایین بروید تا جعبه ی پیکربندی CDN را پیدا کنید. گزینه ی Enable را تیک بزنید و MaxCDN را از منوی کرکره ای CDN Type انتخاب کنید. بر روی دکمه ی onSave All Settings کلیک کنید.

enable-maxcdn-w3totalcache

پس از ذخیره، یک اطلاعیه که از شما می خواهد برای زمینه های “Authorization Key” و “Replace default hostname with” (جایگذاری میزبانی پیش فرض با) اطلاعات ارائه دهید و یک pull zone انتخاب کنید. بر روی لینک “Specify it here” کلیک کنید و W3 Total Cache شما را به صفحه ی CDN خواهد برد.

setup-maxcdn-wordpress1

در صفحه ی بعد بر روی دکمه ی Authorize کلیک کنید. این کار شما را به وب سایت MaxCDN، جایی که در آن یک کلید مجوز تولید می کنید، می برد. این کلید را در W3 Total Cache کپی کنید. در “Replace site’s host name with” (جایگذاری نام میزبان سایت با) دامنه ی فرعی را که قبلا ایجاد کرده اید، وارد کنید.

maxcdn-w3totalcache-api

همه ی تنظیمات را ذخیره کنید و این همه ی کاری است که باید انجام می دادید. سایت شما در حال حاضر پیکربندی شده است تا به فایل های ثابتف با استفاده از MaxCDN، خدمت کند. حالا اگر سایتتان را بارگذاری کنید، URL های تصویر باید از دامنه های فرعی CDN خدمت کنند نه از دامنه ی واقعی سایت شما. به عنوان مثال:
http://www.wpbeginner.com/wp-content/uploads/2010/08/w3totalcachecdnconfig.gif
با لینک زیر جایگزین می شود:
http://cdn.wpbeginner.com/wp-content/uploads/2010/08/w3totalcachecdnconfig.gif
حال اگر هیچ یک از فایل های ثابت شما با CDN بارگذاری نمی شوند، احتمالا بدان معنی است که شما باید آن را مشخص در تنظیمات لیست فایل های سفارشی در W3 Total Cache، مشخص کنید. مجبوریم این کار را برای افزونه ی OIO Publisher که برای تبلیغات استفاده می کنیم، انجام دهیم. اگر شما به صفحه تنظیمات CDN بروید، گزینه Advanced را مشاهده خواهید کرد:

advance-cdn-w3totalcache

به سادگی، همه ی فایل ها و پوشه ها یی را که می خواهید در CDN شامل شوند، اضافه کنید. همچنین اگر توجه کرده باشید، یک لیست فایل های رد شده هم وجود دارد. هنگامی که طراحی کوچک را به روز رسانی می کنید، style.css شما همان لحظه به روز رسانی نخواهد شد. بنابراین می توانید آن را برای زمانی که می خواهید تغییر ایجاد کنید، در لیست فایل های رد شده قرار دهید. اگر فقط یک بار پاکسازی می خواهید، می توانید این کار را از داشبورد MaxCDN خود انجام دهید.
همه ی چیزهایی که تا کنون تحت پوشش قرار داده ایم، بر روی اکثر حساب های میزبانی وب سایت، به خوبی کار می کنند. با این حال، W3 Total Cache با گزینه های بیشمار دیگری می آید. ما تلاش خواهیم کرد که به شما توضیح دهیم که اینها چه هستند، و چرا آنها را در همه سایت هایمان فعال نمی کنیم.

خرد کردن

خرد کردن به سادگی اندازه ی فایل های ثابت شما را کاهش می دهد تا به شما کمک کند که هر مقدار کیلوبایت که می توانید ذخیره کنید. با این حال، گاهی اوقات ایجاد آن فایل های خرد شده، منابعی که مصرف می کند بیشتر از منابعی است که ذخیره می کند. نمی توان گفت که این یک تابع وحشتناک است. فقط می گوییم که ممکن است برای هر سروری مناسب نباشد. ما از کاربران متعددی درباره ی آن شکایاتی شنیده ایم، و میزبان ما به ما توصیه می کند که کاری با این یکی نداشته باشیم. اگر شما هم مثل ما هستید (NOT SAVVY با زبان ویژه ی سرور)، پس به نظرات ارائه دهنده خدمات میزبانی وب سایت خود عمل کنید و حرف گوش کن باشید!

کش کردن پایگاه داده

کش کردن پایگاه داده ها، بارگذاری سرور را با کش کردن SQL queries کاهش می دهد. این کار زمان پردازش کوئری پایگاه داده ها را حذف می کند (این کار ممکن است برای سایت های کوچک تر کار خاصی محسوب نشود). هنگامی که ما شروع به استفاده از این کردیم، به نظر می رسید که بر روی سرور مقدار زیادی بار وارد می کند. میزبانمان توصیه کرد که آن را خاموش کنیم. در عوض، آنها کش کردن SQL ساخته شده را برای ما روشن کردند. باز هم می گوییم، از این گزینه با ضمانت خودتان استفاده کنید. می توانید آن را امتحان کنید و ببینید که چگونه بر روی زمان لود شدن سایت شما تاثیر می گذارد. اگر تاثیر است به اندازه کافی مهم نبود، به راحتی می توانید آن را خاموش کنید. بیشتر میزبان این کار را برای حساب های مشترک میزبانی توصیه نمی کنند.

کش کردن موضوع

اگر شما یک سایت بسیار پویا دارید، پس استفاده از کش کردن موضوع به نفعتان خواهد بود. این به طور عمده در مواردی که شما کوئری پایگاه داده های پیچیده ای دارید که برای بازسازی دوباره گران قیمت می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد. مبتدیان، لطفا آن را نادیده بگیرید.

نتیجه گیری

حالا که شما همه چیز را راه اندازی کردید، بهتر است از پیکربندی W3 Total Cache خود یک بک آپ بگیرید. هر چه باشد، در این مقاله زحمات زیادی کشیدیم. شما باید دوباره به صفحه ی تنظیمات عمومی W3 Total Cache خود بازگردید. این بخش مربوط به تنظیمات واردات / صادرات است. برای دانلود فایل تنظیمات سرور خود بر روی Download کلیک کنید.
امیدواریم که از این مقاله استفاده های مفیدی کرده باشید. به آن دسته از کاربرانی که هنوز بر مفهوم CDN مسلط نشده اند، شدیدا توصیه می کنم که آن را امتحان کنند. CDN با میزبان وب شما و به منظور کاهش بار سرور و افزایش کارایی سایت شما همکاری می کند. ما از MaxCDN استفاده می کنیم و به شما هم توصیه می کنیم که همین کار را انجام دهید. (آنها را فقط برای یک ماه استفاده کنید، و خواهید دید که چرا ما آنها را توصیه می کنیم).

منبع : هميار وردپرس

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0