لوگو(نشان واره) چیست

نشان واره، آرم، نماد تجاری، نشانه و هر نام دیگری که صدایش می‌کنند، تصویری است که به عنوان چهره کسب و کار شما استفاده می‌شود. پس در ابتدا لازم است تا اطلاعات خود را در مورد این تصویر ساده و کوچک افزایش دهیم.

نشان واره چیست؟

قبل از اینکه وارد میدان شویم لازم است که بدانیم از یک نشان واره چگونه استفاده می‌شود. نشان واره اولین و ابتدایی ترین عامل شناخت هر کسب‌و‌کاری است، این نشان واره لزوما نباید اهداف و ماموریت کسب و کار شما را شرح دهد ولی باید راوی داستان کسب‌وکار تان باشد. نشان وارهها محصولات شرکت را به فروش نمی‌رسانند ولی در مرور زمان به مشتریان کمک می‌کند تا اعتمادشان نسبت به محصولات و خدمات شرکت افزایش یابد.

نشان وارهها به واسطه ماهیت یکتایی که دارند با ساده‌ترین اجزای گرافیکی مثل رنگ‌ها، فونت‌ها و اشکال این اجازه را به مشتریان می‌دهند تا با برند کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند. از این رو باید در طراحی نشان واره به این نکته توجه داشته باشید که از هر عنصر بصری با دلیل و منطق و به مقدار کافی استفاده کرد.

نشان وارهها ساده‌ترین راه برای یادآوری و ارجاع به یک کسب‌وکار در تبلیغات هستند هر چه نشان واره شما شناخته شده تر باشد دیگر نیازی ندارید ساعت‌ها یا دفترها برای معرفی کسب و کار خود انرژی مصرف کنید، نشان وارهی شما این کار را برای شما خواهد کرد.

با نشان واره شناخته شوید

نشان واره را یک انسان در نظر بگیرید، ما ترجیح می‌دهیم که هر کسی را با نام خودش خطاب کنیم نه با مشخصات ظاهریش‌اش. این دقیقا مثل این می‌مانند که به جای اینکه بگوییم «رامین» بگوییم همان پسر تپلی که همیشه لباس نارنجی به تن دارد. این حالت دقیقا برای نشان واره هم صدق می‌کند. یک نشان واره نباید به صورت بصری توضیح دهد که مثلا یک کسب و کار چه می‌کند یا حتی علاقه دارد در آینده چه کاری کند. همان قدر که نشان وارهی شما یکتا، قابل شناسایی و روح کسب و کار شما در آن جریان داشته باشد کافی است.

اینجاست که نقش یک نشان وارهی قوی رخ نشان می‌دهد. وقتی که شما کسی را به خوبی نشناسید تا بتوانید با نام کوچک‌اش صدایش کنید مجبور هستید تا با سطحی‌ترین مشخصات فیزیکی‌اش مورد خطابش قرار دهید. مانند همین رامین خان که همیشه لباس نارنجی به تن دارد و تپل است.

نشان واره تصویری از برند شما خواهد ساخت، هر چه مردم بیشتر با نشان وارهی شما تعامل داشته باشند با برند شما نیز بیشتر ارتباط برقرار خواهند کرد. ناگهان هر چه بیشتر شناخته شوید از پسری تپل که لباس مشکی به تن به «رامین» تبدیل می‌شوید. دقیقا همان اتفاقی که برای علامت تیک افتاد و به نشان وارهی نایک تبدیل شد یا همان اسبی که به نشان وارهی ایران خودرو تبدیل شد.

در این مطلب کوتاه سعی کردیم تا حدودی ذهن شما را با ماهیت نشان واره آشنا کنیم، مفهومی که در عین سادگی بسیار پیچیده است. در مطالب بعد سعی خواهیم کرد با توضیح بیشتر این مفهوم شما را در انتخاب بهترین نشان واره کمک کنیم.

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0