تغییر پیوند یکتای وردپرس بدون خطای ۴۰۴ با Change Permalink Helper

یک پیوند یکتای عالی برای وردپرس به بهینه شدن آن برای موتور های جست و جو بسیار کمک می کند. اما چه کار باید کرد اگر تا به حال درباره این موضوع چیزی نمی دانستید و الان می خواهید این تغییر را در پیوند یکتای وردپرس ایجاد کنید؟ شاید با خودتان بگویید که مستقیماً به بخش تنظیمات پیوند یکتای وردپرس رفته و از آنجا پیوند یکتا را تغییر می دهم! ولی باید به این موضوع هم اشاره کرد که با این کار مشکلاتی برای شما بوجود می آید، اعم از، از دسترس خارج شدن نوشته های شما با آدرس قدیمی، که در کل خطای ۴۰۴ را ایجاد می کند. در این نوشته به تغییر پیوند یکتای وردپرس بدون خطای ۴۰۴ با افزونه Change Permalink Helper اشاره می کنم.

با تغییر پیوند یکتا تمامی آدرس های نوشته های شما تغییر کرده و چون آدرس قدیمی آنها در موتور جستوجو فهرست شده است، و همچنین دیگران با این آدرس شما را لینک کرده اند، خطای ۴۰۴ برای شما ایجاد می شود. این بدین معنی است که، صفحه مورد نظر با آن آدرس یافت نمی شود.

در کل اتفاقاتی که با عوض کردن پیوند یکتای وردپرس برای شما می افتد به قرار زیر است:

  • همه نوشته های سایت به آدرس جدید منتقل می شوند.
  • پیوند های قدیمی نوشته ها خطای ۴۰۴ را بر می گردانند.
  • بازدید کنندگانی که از موتور جست و جو وارد سایت شما می شوند، به مطلب مورد نظر خود نمی رسند و با صفحه “پیدا نشد” مواجه می شوند.
  • موتور جست و جو مانند گوگل از شما متنقر می شود، چون از خطای ۴۰۴ بَدَش می آید.
  • شما پیوند های برگشتی خود را که سایت های دیگر به شما داده اند را از دست می دهید.

زمانی که بدون یک تدبیر اصولی پیوند یکتای خود را تغییر می دهید، بازدید شما به شدت افت می کند و از این تغییر در بازدیدکنندگان سایت متحیر می شوید.

راه کاری پس از تغییر پیوند یکتای وردپرس اصولی است که انجام دهید و گوگل خودش هم این پیشنهاد را به شما داده است، این است که آدرس های قدیمی را به آدرس جدید دوباره آدرسدهی کنید که به این عمل Redirect می گویند.

کارهای زیادی را می توان برای ریدایرکت کردن آدرس های قدیم به جدید انجام داد. یکی از این راه ها استفاده از افزونه است. یکی از این افزونه ها Dean’s Permalinks Migration Plugin است که برای خیلی از وبمستر های عزیر کار نمی کند و شما را با مشکلاتی مواجه می سازد. ولی در این مطلب می خواهم برای شما افزونه Change Permalink Helper را معرفی کنم که کار با آن به اندازه نصب آن ساده است.

برای نصب این افزونه می توانید از صفحه جست و جوی افزونه های قسمت پیشخوان خود وردپرس اقدام به جست و جوی آن کنید و بروی دکمه نصب کلیک کنید تا به سرعت بروی سایت شما نصب شود. حال اگر می خواهید، پیوند یکتای وردپرس خود را تغییر دهید. این تمام کاری بود که باید انجام می دادید. یعنی این افزونه هیچ صفحه ای برای تنظیمات ندارد و با نصب آن عمل ریدایرکت آدرس های قدیم به جدید انجام می شود و ضرراتی که در ابتدا گفته شد، و در نهایت کاهش شدید بازدید سایت، متوجه شما نخواهد شد.

برای دانلود این افزونه از پیوند روبرو استفاده کنید: دانلود Change Permalink Helper

توجه داشته باشید که حتماً جوانب کار را در نظر بگیرید و پس از مطمئن شدن از ساختار پیوند یکتا آن را تغییر دهید و از تغییر پیوند یکتای وردپرس خود بدون خطای ۴۰۴ با افزونه Change Permalink Helper نهایت لذت را ببرید. :-)

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0