ویکی پدیا و تبلیغات در آن

با سلام خدمت شما  همراهان محترم تابناک وب برخی کاربران در بازدید از وب سایت ویکی‌پدیا با بنرهای تبلیغاتی آزار دهنده در این وب سایت مواجه می‌شوند. البته منظور ما تبلیغاتی که از سوی مؤسس این وب سایت جی می ویلز برای امور خیریه انجام شده نیست، بلکه تبلیغاتی است که شما را ترغیب به خرید از سایت‌های دیگر می‌کند .

اما امروز شرکت ویکی‌پدیا رسماً اعلام کرده است که نه تنها این شرکت هیچ‌گاه از تبلیغات استفاده نخواهد کرد، بلکه اگر شما در این وب سایت به تبلیغاتی برخورد کردید، احتمالاً سیستم شما دچار بد افزارها شده است. در زیر آنچه در این مورد ارائه شده است آمده است :

” ما هیچ‌گاه در ویکی‌پدیا از تبلیغات استفاده نخواهیم کرد.ویکی‌پدیا توسط بیش از میلیون‌ها نفر خیر ارائه می‌شود که به طور متوسط کمتر از ۳۰ دلار در این وب سایت سرمایه گذاری کرده‌اند. معمولاً درخواست‌های ما برای افزایش سرمایه در پایان سال اعلام می‌شود . اگر شما هم مشابه تصویر زیر تبلیغاتی در صفحات وب سایت ویکی‌پدیا مشاهده نمودید احتمالاً مرورگر وب شما آلوده به بد افزارها شده است.”

البته ویکی‌پدیا راهنمایی‌هایی را برای چگونگی پاک کردن این بد افزارها از مرورگر شما ارائه داده و در عین حال گفته است که این تبلیغات ممکن است از طرف کافی‌نت ها و یا ISP هایی که به طور رایگان فعالیت می‌کنند در مرورگر وب گنجانیده شده باشند . ویکی‌پدیا اعلام کرده است که به دلیل یاری خیرینی که در این وب سایت حضور دارند این وب سایت عاری از تبلیغات خواهد ماند .

“ما اینجاییم تا به گسترش دانش بشری در سراسر دنیا کمک کنیم . و همیشه در تلاش ایم تا این پروسه به صورت رایگان ادامه یابد.”

اگر شما هم احتمال می‌دهید که کامپیوترتان با یکی از انواع بد افزارها آلوده شده است به لیست زیر سری بزنید و یکی از این ابزارهای آنتی ویروس و ضد جاسوسی را امتحان کنید.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0