فروش بخشی از سهام شرکت سرمایه گذار دیجی‌کالا و کافه بازار به شرکتی خارجی

 

به تازگی خبری روی خروجی برخی رسانه ها قرار گرفته است مبنی بر سرمایه گذاری خارجی ها در شرکت مالک دیجی کالا و کافه بازار. گویا ماجرا از این قرار است که شرکت توسعه ی صنعتی ایران که قبلاً ۱۴.۲۸ درصد از شرکت سرآوا پارس را در اختیار داشته، ۷.۸۳ درصد از سهم خود را در ازای ۶ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۱۷ یورو به شرکتی سوئدی واگذار کرده و به این ترتیب درصد مالکیت آن به ۶.۴۴ درصد تقلیل پیدا کرده است. سرآوا پارس از جمله شرکت های فعال در زمینه ی شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذار شرکت های بزرگی نظیر دیجی کالا و کافه بازار به حساب می آید.

مبنای خبر نامه ای است که از سوی ژوبین علاقبند، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره ی شرکت توسعه ی صنعتی ایران به رئیس اداره ی نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس و اوراق بهادار نوشته شده است. در این نامه ذکر شده مبلغ کل این معامله طی ۴ قسط تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی پرداخت خواهد شد. این در حالی است که قسط اول آن نیز دریافت و قطعیت معامله ی مذکور از جانب ایشان محرز اعلام شده است.

2 nameh

پیش از این در اسفند ماه سال گذشته خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر سرمایه گذاری روس ها در چند شرکت فناوری ایرانی، از جمله دیجی کالا؛ که با توجه به خبر فوق به نظر می رسد، آن موضوع نیز چندان صحت ندارد و این سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم بر روی سرآوا صورت پذیرفته است.

رسانه ی دیجیاتو بنا بر رسالت خود حتماً با پیگیری خبر منتشر شده، در آینده ی نزدیک جزئیات بیشتری از آن در اختیار مخاطبان خود قرار خواهد داد و اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد.

منبع:digiato

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0