روشی جدید برای ردیابی وسایل گمشده

بارها اتفاق افتاده که افراد به دلیل حواس‌پرتی وسایل خود را گم کرده و دیگر موفق به یافتن آن نشده‌اند. اگرچه تلاش‌ها برای ساختن وسیله‌ای که اشیای گمشده را ردیابی کند انجام شده است، اما وسیله‌ای که بتواند با فشردن یک دکمه در پیدایش وسیله موردنظر کمک کند، تاکنون در بازار دیده نشده است.

«فایندیما» وسیله‌ای است که به تازگی و به همین منظور طراحی شده است. این وسیله به افراد یادآوری می‌کند که وسایل ارزشمند خود را از دست ندهند. این وسیله در مرحله تکمیل و آماده‌سازی برای تولید انبوه است. علی شکری طراح این سخت‌افزار، حسن نجفی طراح UI/UX و مدل تجاری و امیر احسانی‌جم مسئول تولید محتوا و توسعه نرم‌افزار هستند.

از جمله کارکردهای فایندیما این است که می‌توان آن را در کیف پول یا کنار کلیدها گذاشت تا هنگام گم شدن با فشردن یک دکمه آن را به راحتی پیدا کرد. این گجت به یک فرستنده بلوتوث مجهز است و یک اپلیکیشن هم روی تلفن فرد نصب می‌شود تا ارتباط دوطرفه آنها را فراهم کند.

فایندیما یک ابزارک کوچک و دوست‌داشتنی است که به کمک آن هر وسیله گم شدنی سریع و راحت پیدا می‌شود! فایندیما  محصولی از استارتاپ germinal است. این کسب‌وکار نوپا بر پایه اینترنت اشیاء (IOT) فعالیت می‌کند و خوشحال هستیم که یک کسب‌وکار نوپای ایرانی را در این حوزه معرفی می‌کنیم. شما می‌‌توانید فایندیما را به هر شیئی که احتمال می‌دهید گم شدنی است، مثل دسته کلید، ریموت‌کنترل، کیف‌دستی، کوله، کیف پول یا هر وسیله‌ی دیگر متصل کنید. بعدا با یک اشاره فایندیما زنگ می‌‌خورد و به‌راحتی شیئی متصل به فایندما پیدا می‌شود. احتمالا درآینده نزدیک می‌توانید فایندما را به سایر وسایل شخصی‌ که مرتب گم می‌شوند مثل گل‌سر و لنگه جورابتان هم وصل کنید و دیگر نگران گم شدن آنها نباشید!

فایندیما

اکثر ابزارهای پوشیدنی اینترنتی مبتنی بر تلفن‌‌های همراه هوشمند هستند. قبلا در مورد اینترنت اشیاء (IOT) و جذابیت‌های آن در اینجا توضیحاتی داده‌ایم.  ابزارک فایندیما در حال حاضر  قابلیت اتصال به تلفن‌های همراه دارای سیستم عامل اندروید و IOS را دارد. این ابزارک از طریق بلوتوث به تلفن همراه شما متصل شده و شما را قادر می‌سازد تا شعاع ۶۰ متری بتوانید اشیاء مدنظر را پیدا کنید. مثلا اگر کیف پولتان را گم کنید فایندیما آخرین نقطه‌ای که همراه شما بوده را روی نقشه داخل برنامه موبایل به شما نشان می‌دهد. برای پیدا کردن موبایل خود کافیست دکمه تعبیه شده کوچک روی دستگاه را فشار دهید، گوشی شما زنگ می‌خورد حتی اگر در حالت سکوت باشد. برای آشنایی بیشتر با فایندیما ویدئو زیر را مشاهده کنید.

جرمینال پیش‌‌فروش محصول خود را آغاز کرده است. با پیش‌خرید این محصول علاوه بر این که در موفقیت این کسب‌وکار نوپای ایرانی شریک می‌شوید، جزء اولین کاربران فایندیما خواهید بود، چرا که در فاز اول تعداد محدودی  از این محصول جالب تولید خواهد شد. قیمت و پیشنهادات فایندیما را از کمپین پیش‌فروش آن در دونیت مشاهده کنید. تیم سازنده فایندیما یعنی Germinal از استارتاپ‌های تحت حمایت شتاب‌دهنده آواتک است و متشکل است از: علی شکری طراح سخت‌افزار، حسن نجفی طراح رابط کاربری و مدل تجاری، امیر احسانیجم مسئول تولید محتوا و توسعه نرم‌افزار.

آدرس جرمینال: http://germinal.ir

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0