افزونه دوبل کردن نوشته یا پست یا پست تایپ

با سلام خدمت شما کاربران محترم تابناک وب  بعد از استفاده امکان دوبل کردن محصولات در فروشگاه‌ساز ووکامرس ، در کنار دکمه‌های ویرایش محصول، دکمه کپی کردن محصول وجود داشت تا خیلی راحت یک کپی از محصول ساخته و نیاز نباشد برای هر محصول کارهای تکراری را انجام داد. اما هنوز وردپرس به اهمیت این دکمه پی نبرده و چنین دکمه‌ای را به ویرایش‌گر نوشته‌ها و برگه‌ها اضافه نکرده است.

بیشتر وبسایت‌ها، برای انتشار مطالب خود ساختار خاصی را انتخاب کرده‌اند. همچنین ممکن است زمینه‌های دلخواه و تنظیمات خاصی در هر نوشته تکرار شود و ما مجبور باشیم برای هر نوشته، تمام این تنظمیات یا متن‌ها را دوباره بنویسیم. اما آیا راه بهتری در وردپرس وجود ندارد؟

ممکن است روی سایت ما به‌جزء بخش نوشته‌ها و برگه‌ها، بخش‌هایی مثل، نمونه‌کارها، نظرات مشتریان یا انواع پست‌های دیگر (PostType) وجود داشته باشد. اگر دکمه‌ای برای کپی کردن این نوع نوشته‌ها باشد. در سرعت کاری‌ تاثیر بسیار زیادی دارد.

از آنجایی که مشتری شما ممکن است کاملا با نحوه ی کارکرد قالب و ساختار نوشته ها و برگه ها آشنا نباشد، به نظر منطقی میرسد که شما از پیش برگه ها و نوشته ها را با ساختار های صحیح برای مشتری ایجاد کرده و امکانی را فراهم کنید تا مشتری بعدا بتواند به سادگی از نوشته ها و برگه هایی که از پیش آماده کرده اید کپی تهیه کرده و آنها را مورد استفاده قرار دهد. یا مثلا در سایت های تفریحی (خصوصا سایت های فال و طالع بینی!!) ممکن است ساختار نوشته ای را هر روز بر روی وبسایت خود منتشر کنید. بنابراین روش منطقی این است که همیشه بتوانید از یک ساختار از پیش آماده، به سادگی یک کپی تهیه کرده و سپس آن را با تغییرات دلخواه خود منتشر کنید، بدون اینکه مجبور باشید همه چیز را مجددا از پایه طراحی کرده و آماده کنید. مسترکد امروز قرار است روش انجام همین کار، یعنی چگونگی کپی و تکثیر از روی نوشته ها و برگه ها را در وردپرس به شما آموزش دهد.

برای این کار نیاز به افزونه ای با نام Duplicate Post داریم. بنابراین برای شروع کار ابتدا به سراغ افزونه هایتان بروید و این افزونه را بر روی سایتتان نصب نمایید تا با هم به مرور نحوه کار کرد آن بپردازیم. پس از نصب و فعال سازی افزونه، عملا بدون اعمال هیچ گونه تنظیماتی، افزونه آماده کار است. (البته بعدا کمی هم درباره تنظیمات توضیح میدهیم). حالا اگر به سراغ لیست نوشته ها یا برگه هایتان بروید خواهید دید که دو گزینه ی جدید Clone و New Draft به آنها اضافه شده است.

دو گزینه ی جدید Clone و New Draft

با استفاده از دو گزینه ی فوق، به سادگی میتوانید یک نوشته یا برگه دقیقا مشابه نوشته یا برگه فعلی و یا یک پیش نویس کاملا مشابه از روی آنها تهیه نموده و مورد استفاده قرار دهید. امکان دیگری که این افزونه به وبسایت شما اضافه خواهد کرد، امکان ایجاد پیش نویس جدید از یک مطلب، دقیقا از درون خود مطلبی که در حال ویرایش آن هستید خواهد بود. (اگر جمله واضح نبود تصویر زیر را مشاهده کنید)

بنابراین همانطور که مشاهده میکنید، استفاده از این افزونه کاربردی، فوف العاده آسان است و با استفاده از آن میتوانید کارهای خود را چندین برابر ساده تر نمایید.

اما قرار شد کمی هم درباره تنظیمات افزونه صحبت کنیم. عملا شاید در ۹۹ درصد موارد اصلا نیازی به سفارشی سازی تنظیمات این افزونه نداشته باشید ولی به هر حال آشنایی با برخی از این تنظیمات خالی از لطف نیست. برای مشاهده و اعمال تغییرات در بخش تنظیمات افزونه Duplicate Post کافی است از منوی تنظیمات وردپرس به زیر منوی مربوط به این افزونه مراجعه کنید. خواهید دید که در این بخش تنظیمات گسترده ای در اختیار شما قرار گرفته است. شما در این بخش میتوانید وضعیت نوشته یا برگه ی کپی شده، تنظیمات تاریخ انتشار برگه و نوشته، تنظیمات خلاصه مطلب، پیوست ها  و … را مطابق نظر خود تنظیم کنید. شاید مهم ترین تنظیم موجود در این بخش، تنظیم مربوط به سطوح کاربری که اجازه دسترسی به امکانات این افزونه را دارند باشد. برای اعمال تغییرات در این بخش کافی است تنظیمات موجود در قسمت Roles allowed to copy را مطابق با نیازهای خود تغییر داده و سطوح دسترسی را تنظیم نمایید.

 

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0