۷ اصل اولیه وردپرس که شما باید بدانید

اگر میخواهید کاربران به وبسایت شما سر بزنند , و در آن بمانند شما میتوانید با استفاده ازتجربه ی کاربر یک وب سایت خوب تهیه کنید که نه تنها به بازدید کننده احساس خوشایندی انتقال دهد , بلکه انها را تشویق به کشف انچه شما ارایه داده اید کنید.

یک  وبسایت بد و طراحی وب بدون در نظر گرفتن تجربه کاربر به نوبه خود هیچ یک از ایده های نو آوری را بر آورده نکرده  چرا که ازپایه اشتباه بوده است .

استفاده از تجربه کاربر برای تهیه ی یک وب سایت ساده کار سنگینی نیست , در واقع برخی راه های نسبتا ساده ای برای دریافت تجربه کاربر در وب سایت وردپرسی وجود دارد.

در حال حاظر فقط ۷شکاف عالی برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما وجود دارد.

۱ – داشتن یک طرح ساده و تمیز
عملکرد توسعه و چگونگی کارکرد وبسایت پیش از طراحی همیشه پیروز خواهد شد , چگونه وب سایت شما اماده بازدید تاثیر گذار و با موفق میتواند باشد.به طور کلی این مهم است ک بدون از دست دادن کاربران کار ساده و تمیزی و ساده ای ارایه بدهیم.
زمانی ک کاربری از وب سایت شما بازدید میکند انتظار دارد مطالب قابل قبولی از وب سایت ما دریافت کنداگر هیچ چیز با ارزشی از وب سایت شما دریافت نکند شما باید مطالب وب سایت خود را بازبینی کنید و محتوای قابل قبولی را به اشتراک بگذارید.

سعی کنید با استفاده از یک تم وردپرس ساده,قالب بندی با سر فصل های مناسب و لیست ها و تمرکز بر روی یک تایپوگرافی شسته رفته و استفاده مناسب از رنگ متضاد شامل پاراگراف های کوتاه و اعتصاب تعادل بین عملکرد و طراحی یک وب سایت عالی و قابل قبول کاربر طراحی کنید.

۲-ایجاد دسترسی اسان

هیچ چیز بدتر از بازدید از وب سایتی نیست ک در آن بازدید کننده هیچ سر نخی از مطالب مورد نظر خود در آن بازه زمانی پیدا نکند لذا هدف از وب سایت شما گیج نشدن بازدید کنندگان برای یافتن مطالب موردنظرشان است.

قرار دادن یک خط ناوبری آشکار و ایجاد یک فهرست طبقه بندی در نوار کناری و قسمتی برای جست و جوی مطالب داشته باشید.

به بازدید کنندگان خود این قابلیت را بدهید که در کوتاه ترین زمان ممکن و به آسانی به تمام بخش ها و امکانات سایت دسترسی کامل پیدا کنند. و کاربر با توجه به آسان بودن بخش ها و دسترسی سریع زمان بیشتری را برای ماندن در سایت و مطالعه مطالب سایت سپری میکنند در نتیجه سایت رتبه شما بالا میرود و این امر تاثیر بسزایی در پیشرفت سایت شما دارد.

۳-ریسپانسیو و واکنش گرا باشد [نسخه موبایل]

امروزه کاربران زیادی از موبایل برای وب گردی استفاده میکنند و وب سایت هایی که واکنشگرا و ریسپانسیو هستند و از قوانین نسخه موبایل پیروی می کنند و در نهایت رتبه بالاتری را از آن خود میکنند.

کاربران نمیخواهند برای دیدن یک وب سایت در تلفن همراه خود پیشو تاب بخورند و برای دیدن محتوا ب اطراف کشانده شوندلذا انها میخواهند گردش در  وب سایت از صفحه ای به صفحه ی دیگر همانند دسکتاپ ب سهولت به انجام برسد .

۴-سرعت در بارگذاری سایت

اگر وب سایت شما در ۳ ثانیه  بارگذاری نمیشود به اصطلاح میگویند خداحافظ بازدید کننده , زیرا بازدید کنندگان هیچ صبرو شکیبایی برای بارگذاری ندارند و زمانی ک بارگذاری وب سایت به طول بی انجامدکاربران وب سایت نا امید میشوند و وب سایت را ترک میکنندکه به نوبه ی خود باعث افت سایت و ترافیک بازدید کننده در سایت میشود .

اگر میخواهیددر وب سایت شمابارگذاری سریع تر انجام گیرد باید از یک میزبانی خوب  و یک شبکه ی cdn – نصب یک افزونه کش – بهینه سازی قالب , تصویر و کدهای وب سایت استفاده کنید.

۵-اشتراک گذاری اجتماعی آسان

کاربران وب سایت رسانه های اجتماعی را دوست دارند و هر روزه ب دنبال توییت و شبکه های اجتماعی هستند و اکثرا زندگیشان به آن بستگی دارد. در نتیجه شما میتوانید کاربران را تشویق کنید که همین کار هارا در سایت شما انجام دهند.

برای افزایش اشتراک گذاری اجتماعی این نکته توجه کنید که باید ایکون های مورد نظر شبکه های اجتماعی را در سایت قرار دهیم مهم میباشد.

انتظار میرود شبکه های اجتماعی در فضای هدر در نزدیکی نوار ناوبری و نوار کناری و بالا یا پایین پست انتخاب قابل قبول و واضح باشد و عنوان محتوای خود را به عنوان ایکون های شناور قرار دهید تا خوانده شوند.

۶-پیدا کردن اسان اطلاعات تماس

شما در تعجب خواهید بود که چگونه شرکت های بزرگ اطلاعات تماس خود را ب صورت بسیار کوچک که تنها با ذره بین قابل مشاهده میباشنددر پایین سایت خود قرار داده اند؟

کاربران میخواهند بدانند شما چه کسی هستید و شرکت شما رو بشناسندو این که چگونه با شما تماس بگیرند؟

بازدید کنندگان میخواهند ک شما این حق را به آن ها بدهید ک شرایطی ایجاد کنید ک آنها به شما اعتماد کنند.

تماس با شرکت شما باید آسان باشد , آیا پیدا کردن اطلاعات تماس دشوار میباشد؟

کاربران برای تماس با ما لازم نیست به سمت لینک پایین حرکت کنند و از طریق یک دسته صفحات بخش هایی را کلیک کنند تا به فرم تماس برسند. قرار دادن این موارد که در قسمت بالای پاراگراف گفته شده در منوی ناوبری اولیه کار کاربر را آسان میکند و کاربر بدون دشواری با متصدی سایت در تماس باشد.

نتیجه
اگر میخواهید بدون دلهره وب سایت خود را بسازید باید از تجربه کاربر استفاده کنید.
شما همچنان میتوانید وب سایت بزرگی را بسازید ک دارای بازدید کننده ی زیادی باشد در این صورت باید اطلاعات تماس با خود را در سایت ب صورت آسان درج کنید تا بازدید کنندگان به راحتی بتوانند به آن  دسترسی پیدا کنند.

یه یاد داشته باشید که اگر وب سایت شما دارنده ی بازدید کننده نباشد یک وب سایت سردمحسوب میشود و مطمئنن کارایی لازم را نخواهد داشت.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0