مشکل ریدارکت شدن به سایت یاهو ! در افزونه ووکامرس

چند روز پیش چندین تماس پیاپی از مشتریان خود دریافت کردیم مبنی بر اینکه زمانیکه می خواهند فایل خریداری شده خود را دانلود کنند به سایت یاهو ریدارکت ( انتقال داده ) می شوند .

بعد از اولین تماس ، شروع به بررسی این مورد کردیم و متوجه شدیم واقعا این مشکل وجود دارد !

بعد از بررسی کوتاه متوجه شدیم تمامی کسانی که با این مشکل روبرو هستند با ایمیل یاهو در سایت ما ثبت نام کرده اند.

خب ، افزونه ووکامرس برای امنیت بیشتر آدرس های دانلود فایل را با روشی خاص یکتا می کند و در آدرسی که تولید می کند ایمیل خریدار را می آورد ، به همین دلیل اگر ایمیل خریدار Yahoo باشد این مشکل بوجود می آید !

در ابتدای امر به ووکامرس شک کردیم و احتمال دادیم که در نسخه ی جدید آن باگی وجود داشته باشد ، به همین جهت کل اینترنت رو زیر و رو کردیم و به هیچ نتیجه و یا تجربه ی مشابه ای نرسیدیم ، و در آخر به این نتیجه رسیدیم که یا ما واقعا اولین نفری هستیم که این باگ رو پیدا کردیم و یا اینکه اصلا مشکل از ووکامرس نیست !

اولین کاری که به ذهنمان رسید این بود که با طراحان ووکامرس در گیت هاب تماس بگیریم .
https://github.com/woothemes/woocommerce/issues/11916

در حینی که منتظر پاسخ از دولوپر های ووکامرس بودیم شروع به تحقیق مجدد کردیم و بعد از مدتی متوجه شدیم که اگر در هر URL ای عنوان yahoo.com باشد بدون اینکه لینک دانلود و یا ارور ۴۰۴ داده شود به سایت یاهو ریدارکت می شود !!!

با یک تست دیگر متوجه شدیم که اگر IP ای به غیر از IP ایران باشد این اتفاق نخواهد افتاد !!!

خوب مشکل پیدا شد ! مشکل از زیر ساخت های اینترنت ایران بود !!!

بدلیل اینکه نمی تونستیم به دنبال عزیزانمون که دست اندرکار زیرساخت های اینترنت ایران هستند برویم ، تصمیم گرفتیم این مشکل را خودمان حل و فصل کنیم.

به هر حال بعد از چند ساعت بررسی و تست راهکارهای مختلف ، مشکل را برطرف کردیم .

اگر شما هم قبلا با هچینن مشکلی روبرو شدید ، هم اکنون می توانید فایل های خریداری شده خود را بدون مشکل دانلود فرمائید.


راهکارهایی برای رفع مشکل ریدارکت یاهو

خیلی از وبمسترهای عزیز با بنده تماس گرفته اند که چگونه این مشکل رو برطرف کردید که در ادامه روش حل این مشکل را خواهم گفت.

این مشکل بیشتر برای کسانی که از افزونه ووکامرس استفاده می کند اتفاق می افتد که برای رفع این مشکل دو راهکار کلی وجود دارد.

۱-تغییر در فرمت لینک های دانلود تولید شده توسط ووکامرس

همانطور که در توضیحات هم عرض شد این مشکل بدلیل زیر ساخت اینترنت ایران بوجود آمده و با توجه به اینکه ووکامرس ایمیل کاربران را در لینک دانلود می آورد این مشکل بروز می دهد.

اگر با اکشن ها و فیلترهای ووکامرس آشنائی دارید می توانید با تغییر در ساختار تولید لینک ووکامرس ، آدرس ایمیل را حذف و یا کد کنید تا مشکل برطرف شود.

خبر خوب : دوست خوبم مهندس حنان ستوده ابراهیمی افزونه ای نوشتن که با نصب اون این مشکل حل خواهد شد. دانلود افزونه

۲- encrypt کردن لینک دانلود با استفاده از SSL

راحتترین و امن ترین روش استفاده از SSL است . ابتدا یک SSL معتبر تهیه کنید و بر روی سایت خود نصب و راه اندازی کنید ، بعد از آن از تنظیمات ووکامرس به “پیکربندی > تسویه حساب” رفته و تیک گزینه “مجبور به پرداخت امن کن ” را بزنید.

 

با آرزوی شادی روزافزون

منبع نسیم نت

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0