شروع چالش «#بیستو۱»

هیچ‌وقت در زندگیم آدمی نبودم که بخوام بیشتر از ۶-۷ ساعت درروز بخوابم و همیشه تلاش کردم که سحرخیز باشم؛ اما قضیه اونجایی مشکل‌ساز می‌شه که برنامه معینی برای روز نداشته باشی. یعنی مطمئنا هرروز ساعت مثلا ۵ بیدار نشی و شب هم ساعت مثلا ۱۱ نخوابی.

من مدت زیادیه تلاش می‌کنم که روز رو از ساعت ۵:۳۰ شروع کنم اما حدودا ۶۰٪ موفق بودم. گاهی اوقات واقعا نمی‌تونم بیدار بشم چون شب نتونستم خوب بخوابم. حالا برنامه اینه که در قالب چالشی به نام «بیستو۱» این مشکلات رو برطرف کنم و برای شما هم بنویسم تا اگر دچار چنین اختلالاتی در خوابتون هستید بتونید از این نکات استفاده کنید.

چرا حالا «بیستو۱»؟

من ۲۱ روز می‌خوام این چالش رو ادامه بدم؛ یعنی ۲۱ روز به شیوه حکومت نظامی برم جلو. چرا؟ چون می‌گن که اگر می‌خواید یه عادت بد رو جایگزین کنید، باید ۲۱ روز مداوما اون رو انجام بدید. پس من سعی می‌کنم که هرهفته در مورد تجربیاتم در تنظیم خواب بنویسم.

برنامه چیه؟

برنامه اینه که من می‌خوام شب‌ها زودتر بخوابم و صبح‌ها هم زودتر بیدار بشم. این به معنی خواب کمتر نیست؛ صرفا قراره زمانش رو تنظیم کنم. در مقابل می‌خوام روند ورزش کردنم رو هم بهبود بدم چون الان زمان مشخصی در روز براش ندارم و خیلی جابه‌جا می‌کنم. ترجیح خودم و مربیم (کیوان مدیر علم‌ورزش) اینه که در یک بازه زمانی مشخص (مثلا صبح فلان ساعت یا عصر فلان ساعت) برم باشگاه تا با ایجاد نظم، بازده بهتری داشته باشم.

پس

من سعی می‌کنم که شب‌ها نهایتا ۱۱:۳۰ خواب باشم (و مواردی که باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شه رو حل کنم)
صبح ساعت ۵:۳۰ بیدار بشم
برای ورزش هم زمان مشخصی در نظر بگیرم و بهش به عنوان یک تسک جدی نگاه کنم
وعده‌های غذایی رو هم در ساعات نسبتا مشخصی بخورم
روند اجرا رو هم در توییتر و اینجا شرح بدم

وبلاگ شخصی مسعود فاطمی

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0