تغییر پیشوند پیش فرض جداول دیتابیس وردپرس برای امنیت بیشتر

روش‌های گوناگونی برای مورد حمله قرار دادن یک سایت وردپرسی وجود دارد که هدف اول نفوذگران در بسیاری از حملات، پایگاه داده یا همان دیتابیس وردپرس بوده است که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین راه‌های محافظت از پایگاه داده در برابر اسکریپت‌های خودکار، تزریق کد sql و سایر کدهای مخرب تغییر نام پیشوند جداول وردپرس است که بصورت پیش فرض _wp بوده و برای تمام نفوذگران آشکار و قابل حدث زدن است که در این نوشته از وبلاگ هاستینگ ماندگار وب به چگونگی تغییر پیشوند جدول دیتابیس وردپرس خواهیم پرداخت.

تغییر پیشوند پیش فرض جدول دیتابیس وردپرس از دو طریق امکان‌پذیر می‌باشد که در روش اول به دلیل پیچیدگی و عدم آشنا بودن کاربران با این روش کمی مشکل می باشد.

آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس به صورت دستی

روش دوم استفاده از افزونه change-table-prefix می‌باشد که مراحل تغییر پیشوند جدول دیتابیس وردپرس را برای کاربران بسیار آسان ساخته است. در مرحله‌ی اول افزونه تغییر پیشوند جداول پایگاه داده‌ی وردپرس را دریافت کرده و بر روی وردپرس خود بارگذاری و فعال نمایید.

در مرحله‌ی بعد از طریق منوی تنظیمات بر روی Change Table Prefix کلیک کرده و همانطور که در تصویر زیر تماشا می‌کنید پیشوند جدید با کلیک بر روی Click To Change Table Prefix به صورت خودکار ایجاد می گردد

بعد از گذراندن مراحل فوق با بازکردن فایل wp-config.php متوجه خواهید شد پیشوند جدول دیتابیس وردپرس شما تغییر پیدا کرده است که در این مرحله کار تمام است و میتوانید افزونه Change Table Prefix را از لیست افزونه‌های خود حذف کنید، امیدوار هستیم معرفی این افزونه بسیار مفید مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گرفته باشد.

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0