فشرده سازی کد های سی اس اس و جاوا اسکریپت

فشرده سازی کد های CSS و JS یکی از نکات مهم و ضروری است که طراحان و برنامه نویسان وب امروزه باید به آن توجه لازم را داشته باشند طراحی بهینه و بکارگیری تکنیک های برای کاهش هرچه بیشتر حجم پروژه ها و افزایش سرعت بارگذاری از جمله کار هایی است که می توانید جهت بهینه سازی پروژه های خود انجام دهید کمپرس نمودن فایل ها و یا به تعبیری دیگر فشرده سازی فایل های Css و Js در واقع با فشرده سازی کدها فاصله و علامتگذاری هایی در کدنویسی بکار رفته است حذف می شود که این امر باعث کاهش حجم آن فایل شده و مسلما هرچه حجم فایل های قالب سایت تان کمتر باشد سرعت لود بیشتری خواهید داشت امروزه سایت های بسیاری در زمنیه فشرده سازی کد های CSS و JS وجود دارند که با مراجعه به آنها می توانید براحتی کد های سی اس اس و جاوا اسکریپت خود را مرتب سازی نمایید و با تعیین میزان فشرده سازی حجم آن فایل ها را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید در ادامه به معرفی دو سایت برتر در زمینه فشرده سازی کد های CSS,JS می پردازیم و چگونگی فشرده سازی در  این سایت هارا نیز توضیح خواهیم داد.


چگونگی کمپرس نمودن کد های CSS و JS

ابتدا بگذارید کمی در مورد چگونگی کاهش حجم فایل ها در هنگام فشرده سازی توضیح دهیم با فشرده سازی کد ها در واقع فاصله Space بین کدها , تعداد خط کدها (Line) , علامت گذاری هایی که برای مشخص نمودن عملکرد آن کد نوشته شده است حذف خواهد گردید که انجام این کار باعث کاهش حجم فایل CSS و JS می شود بعنوان مثال اگر فایل سی اس اسی با حجم ۷۰ کیلوبایت داشته باشید پس از کمپرس نمودن این فایل ممکن است حجم فایل به ۴۰ KB کاهش یابد.

برای درک بهتر به کد های CSS زیر توجه نمایید:

قبل از فشرده سازی .

پس از فشرده سازی

همانطور که ملاحظه نمودید در کد کمپرس شده بالا تمامی لاین ها ,فاصله ها ,علامتگذاری ها حذف شده و حجم کدها به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است .
فشرده سازی کد های CSS

جهت فشرده سازی کد های CSS خود ابتدا به نشانی آدرس csscompressor.com بروید.
پس از ورود به سایت در فرم CSS Source Code Input کد های موردنظر خود را پیست نموده و با تعیین میزان فشرده سازی کدها بر روی دکمه Compress کلیک نمایید.
(Highest (no readability, smallest size : بالاترین فشرده سازی ویژه
(High (moderate readability, smaller size : بالا مرتب نمودن , حذف لاین ها , حذف علامت گذاری ها
(Standard (balance between readability and size : فشزده سازی استاندارد مرتب نمودن و حذف علامت گذاری ها
(Low (higher readability : فشرده سازی عادی مرتب نمودن کد ها

compress-codes-css-and-js - شرده سازی کد های CSS و JS

سپس کدهای فشرده شده ای را که سیستم در اختیارتان قرار داده است را به فایل موردنظر خود منتقل کنید و با کد های قبلی جایگزین نمایید.

compress-codes-css-and-js - شرده سازی کد های CSS و JS

فشرده سازی فایل های js

جهت فشرده سازی کد های JS خود ابتدا به نشانی آدرس jscompress.com بروید.
پس از ورود به سایت به تب Copy & Paste Javascript Code رفته و کد های JS خود را در فرم Javascript Code Input پیست نموده و بر روی Compress Javascript جهت فشرده سازی کلیک نمایید.

compress-codes-css-and-js-3

پس از چند ثانیه کدهای JS بصورت فشرده در اختیارتان قرار خواهد گرفت .
سپس در فرم Compressed Javascript Output سلکت آل نموده و کد های دریافت شده را به فایل موردنظر خود انتقال و با کد های قبلی جایگزین نمایید.
Ctrl+A : انتخاب همه
Ctrl+C : کپی برداری
Ctrl+V : جایگذاری یا به تعبیری دیگر همان پیست نمودن
همچنین با کلیک بر روی دکمه Download JS file می توانید کد های فشرده شده را در قالب یک فایل JS دریافت نمایید.

compress-codes-css-and-js-4

منبع : بروز نوین

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0