انتقال وردپرس به هاست دیگر با افزونه WP clone by WP academy

انتقال وردپرس به هاست دیگر: گاهی برای شما پیش می آید که بخواهید سایت وردپرسی خود را بدون هیچ گونه تغییری به به هاست یا دامنه ای دیگر انتقال دهید. در حالت کلی شما از فایل ها و پایگاه داده  Data Base خود یک نسخه پشتیبان یا همان بک آپ تهیه می کنید. در این راه مشکلات زیادی مانند خرابی دیتابیس و … و جود دارد و پس از صرف زمانی طولانی و برخورد با مشکلات پیش رو سایت شما منتقل می شود.

انتقال وردپرس به هاست دیگر با افزونه WP clone by WP academy

ما در این قسمت از آموزش وردپرس وبیت افزونه ای را به شما معرفی میکنیم که به سادگی و تنها با دانش نصب وردپرس و افزونه می توانید از وردپرس خود یک بسته تهیه نموده و آن را در سایت دیگری که مد نظرتان است فراخوانی نمایید.

با ما همراه باشید.

 

آموزش کار با افزونه

افزونه وردپرس ای که به منظور انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر امروز به شما معرفی می کنیم می کنیم، WP clone by WP academy نام دارد که در مخزن بزرگ وردپرس به عنوان برترن افزونه های وردپرس موجود می باشد.

بسته ی نصب (بک آپ) از سایت فعلی

 

Transfer-WordPress-to-Another-Web-Host4-vebeet انتقال وردپرس به هاست دیگر

 

پس از جستجوی clone by WP academy در مخزن وردپرس و یافتن این پلاگین، مانند تمامی افزونه های دیگر آن را نصب و فعالسازی نمایید. پس از آن بخشی با نام WP Clone در قسمت پیشخوان وردپرس شما ایجاد می شود.

حال نوبت به تهیه بسته ی نصب از سایت فعلی(بک آپ) می باشد. پس از کلیک بر روی WP Clone وارد محیط زیر خواهید شد. باید بر روی گزینه یCreate Backup کلیک نمایید.

فایل بک آپ شما به صورت یک لینک برای شما به نمایش در می آید. و افزونه یک url در اختیار شما قرار می دهد و شما باید این لینک را از سایت فعلی خود کپی و در وب سایت جدید وارد نمایید. پس از تهیه اولین بک آپ در پایین گزینه ی قبلی گزینه ی Restore backup را مشاهده خواهید نمود. در کنار این گزینه تمامی بک آپ های سیستم شما (به صورت همان لینک ها) نمایش داده می شود که می توانید آنها را کپی و یا حتی حذف نمایید.

فراخوانی بسته ی نصب (بک آپ) به سایت مقصد

 

Transfer-WordPress-to-Another-Web-Host5-vebeet انتقال وردپرس به هاست دیگر

 

حال می خواهیم ببینیم زمانی که بک آپ خود را تهیه نمودیم چگونه آن را در سایت مقصد فراخوانی نماییم. برای این منظور نیاز است که افزونه clone by WP academy (انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر) را در سایت مقصد نیز نصب نمایید.

پس از آن وارد قسمت تنظیمات افزونه رفته و بر روی گزینه ی Restore from URL کلیک نمایید. یک توافقنامه در این قسمت برای شما نشان داده می شود:

I AGREE Required for “Restore” function

گزینه آن را فعال نمایید تا Data Base  (پایگاه داده) جدید فایل بک آپ شما با پایگاه داده سابق جایگزین شود.

پس از آن برای وارد نمودن لینک بک آپی که از سایت قبلی تهیه کردید قسمتی با عنوان Restore from URL  وجود دارد. URL خود را در این قسمت وارد نموده و گزینه  Restore from URL را بزنید.

در قسمت System Info   اطلاعاتی  از سیستم شما در اختیارتان قرار می گیرد.

توجه: امکان دارد در طی فرآیند انتقال با ارور و یا صفحه سفید مواجه شوید! اما اصلا جایی برای نگرانی نیست. مجددا امتحان کنید.

تبریک!

زمانی که با پیغام Restore Successful  مواجه شدید یعنی فرآیند انتقال با موفقیت به انجام رسیده است و سایت جدید شما درست مانند سایت سابق با همان قالب وردپرس و … به نمایش در خواهد آمد.

 

Transfer-WordPress-to-Another-Web-Host7-vebeet انتقال وردپرس به هاست دیگر

 

انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست

اگر خواستید سایتی را از روی لوکال هاست خود بر روی هاست انتقال دهید، با استفاده از لینک بک آپ نمی توانید این کار را انجام دهید. دلیل آن هم واضح است. زیرا که آن لینک وجود ندارد و بر روی لوکال هاست بوده است!

چه کنیم؟

برای این منظور باید فایل خود را دانلود نمایید به این صورت که  لینک خود را از لوکال هاست دریافت کنید و آن را در با کپی در یک آدرس بار از لوکال هاست دانلود نمایید. سپس آن را در یک هاست  Upload (آپلود) نمایید. و ان لینک را کپی نمایید. به این ترتیب مسیر فایل خود را تغییر می دهید. لینک دریافتی را در سایت مقصد به همان روشی که در بالا گفته شد در افزونه “انتقال وردپرس به هاست یا دامنه ای دیگر ” قرار دهید.

موفق باشید…

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

0