بحران محتوا در وب فارسی

بحران محتوا در وب فارسی

نمیدونم عنوان درستی انتخاب کردم یا نه! ولی خب یک عنوان برای این مطلب لازم بود؛ یکی دو سال اخیر مسنجرهای موبایلی خصوصا تلگرام در بین ایرانی‌ها نفوذ بیشتری پیدا کردند که باعث شده یکسری رفتار و استفاده نا متعارف از مسنجر‌ها به عمل بیاد!

از وقتی تلگرام در ایران رایج شده خیلی از وبلاگ‌ها به روز نشدن و خیلی از انجمن‌های تخصصی ایرانی هم کاربرانشون رو از دست دادند؛ بطوری که در اندک انجمن‌های تخصصی فعال هم اگر تاپیکی ایجاد میشود کاربران دیگر بجای پاسخ به آن آی‌دی تلگرام خود را میگذارند یا لینک فلان گروه تلگرامی را برای دریافت پاسخ قرار می‌دهند.

متاسفانه مشاهده شده خیلی از موسسات و دانشگاه‌ها بجای بروز رسانی یا ایجاد وب سایت برای اطلاع رسانی؛ کانال تلگرامی راه اندازی می‌کنند؛ این مورد حتی در مورد سازمان‌های دولتی نیز صدق می‌کند.

تلگرامی که تا چند سال پیش کسی اسمش رو هم نشنیده بود الان رتبه کشوری ۱۵ ایران رو داره!! و اگر این روند ادامه پیدا بکند دیگر کسی در وب فارسی محتوا سازی نخواهدکرد چراکه همه وب سایت‌ها و وبلاگ‌های محتوا محور فعالیت خود را در کانال‌های تلگرامی پر رنگ‌تر کردند.

محتواهای بیشماری که در تلگرام تولید میشوند و اغلب موراد کپی شده هست و اندک محتوای تولید شده هم بدلیل ایندکس نشدن در موتورهای جست و جو در گورستان تلگرام برای همیشه مدفون میشوند.

تلگرام یک مسنجر برای چت و گفت‌و‌گو می‌باشد نه مکانی برای آموزش؛ خرید و فروش؛ تفریح و… !

همه سایت‌های بزرگ و کوچک ایرانی بدون استثنا برای خود یک کانال تلگرامی ساختند و کاربران خود را ترغیب به عضویت در آن می‌کنند غافل از اینکه در دراز مدت باید فاتحه سایت خود را بخوانند.

در اینکه تلگرام برای محتوای وب ایران آسیب‌های جبران ناپذیری داره شکی نیست.

اگر وب مستر هستی و برای سایت خود کانال تلگرامی ساختی و کابرانت رو منتقل میکنی به کانال همین حالا بنر عضویت در کانال تلگرامی رو از سایتت بردار و کانال تلگرامی رو برای همیشه حذف کن؛ مطمئن باشید باید تولید محتوای نو و مستمر در وب سایت خود می‌توانید بازدید کننده و حتی مشتری‌های بیشتری برای سایت یا بیزنیس خود رقم بزنید.

منبع: https://farhad.in

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.