وبلاگ یا وبلاگ نویسی چیست؟

اخیرا وقتی که دوستان و اطرافیانم متوجه شدند من وبلاگ نویس هستم، این سوال را از من پرسیده اند که وبلاگ نویسی چیست؟ به همین دلیل تصمیم گرفتم در این مطلب تا حد امکان ساده ترین جواب را برای ایشان و دیگران بنویسم، هر چند که ممکن است سوال ساده ای به نظر برسد.

 

وبلاگ چیست؟

وبلاگ یا weblog از ترکیب دو عبارت web به معنای محیط اینترنت و log به معنی ثبت کردن وقایع بوجود آمده است. لاگ کردن یا ثبت وقایع روزانه درست مثل دفترچه خاطرات است و اولین وبلاگ دقیقا با همین ایده بوجود آمد. شاید با خود بگویید:  وبلاگ خیلی شبیه به کانال تلگرامی است. پس چه تفاوتی بین این ها هست؟

 

تفاوت وبلاگ با کانال در چیست؟

ماهیت این دو کاملا متفاوت است. با انتشار مطلب جدید در کانال، مطالب قبلی یک قدم به کهنگی و زوال نزدیکتر می شوند. چند نفر از ما حاضریم برای مطالعه ی مطالب قدیمی یک کانال زمان صرف کنیم؟ اما با گذشت زمان، مطلب منتشر شده در کانال ارزش بیشتری نزد موتور های جستجو پیدا می کند. ضمنا جنس مخاطب در کانال و وبلاگ متفاوت است و معمولا کسی در کانال به دنبال یافتن راه حل و یادگیری نمی باشد.

 

نتیجه

وبلاگ مکان امن تری برای حرف ها و نوشته هاست و با گذشت زمان مخاطب و بازدیدکننده ی بیشتری به سمت شما هجوم خواهند آورد. وبلاگ نویسی از مدت ها قبل بوده است و قدمت بسیاری دارد و هیچگاه وبلاگ و وبلاگ نویسی منقرض نخواهد شد.

منبع:mrshakiba.ir

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0