پوسته فرزند(child theme) یا چایلد تم وردپرس چیست؟

Child Theme نوعی قالب یا تم است که از اساس و استایل قالب دیگر که قالب والد نام دارد ارث می برد و یک راه توصیه شده  برای تغییر در قالب وردپرس موجود (والد) است.

تم های فرزند تم هایی مجازی هستند که برای انجام اغلب کارهای خود به تم پدر متکی است. طبق آخرین نظر سنجی ۸۵ % افراد تم اصلی قالب خود را تغییر می دهند و فقط ۳۵ % این افراد از تم فرزند یا همان  CHILD THEME  استفاده می کنند.که این موضوع ۲ دلیل عمده دارد.۱- خیلی از افراد نمیدونن تم فرزند چی هست؟ ۲- ساختن آن برای افراد سخت است و یا در ساختن آن مشکل دارند. لازم به ذکر است که اگر شما فقط می خواهید تغییرات ساده ای را تنها در CSS قالب ایجاد کنید نیازی به تم فرزند ندارید و این کار را می توان با افزونه یا از طریق پنل قالبتان اگر داشته باشید می توانید انجام دهید. اما اگر می خواهید  تغییرات در کد های PHP انجام دهید بهتر است از تم فرزند استفاده کنید.

در واقع شما هر قالبی که روی سایتتان نصب کنید ، خصوصا اگر آن قالب جزو قالب های حرفه ای وردپرس باشد نیاز دارید تا قالب خود را هر از گاهی آپدیت کنید تا امکانات بیشتری به آن اضافه شود و مشکلات آن نیز برطرف شود. اما از طرفی شما نیاز دارید تا تغییراتی را روی قالب خودتان اعمال کنید. مثلا به سایتتان سی اس اس جدیدی اضافه کنید یا فایل فوتر قالب را تغییر دهید. پس با آپدیت قالب تغییرات شما از بین می رود و شما می مانید و یک عالمه کار روی قالب نسخه جدید که باید با هر بار آپدیت همه اینکار ها را انجام دهید.

دلایل استفاده از پوسته فرزند

اگر شما پوسته ای را ویرایش می کنید و این پوسته امکان UPDATE  شدن داشته باشد بعد از بروز شدن تمام تغییرات پاک خواهد شد اما اگر تم فرزند وجود داشته باشد شما می توانید تغییرات را ضمن UPDATE شدن حفظ کنید.

پوسته فرزند می تواند باعث افزایش سرعت در توسعه تم شود.

پوسته فرزند می تواند شروع خوبی برای توسعه و طراحی تم هنگامی که تازه شروع به کار کرده اید باشد.

آموزش ساخت child theme وردپرس

برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0